Рецепти пряженого молока
НазадОпис страви
Дитячі спогади більшості з нас пов'язані зі смаком бабусиних ласощів, якими вони незмінно балують своїх маленьких гостей. Особливе місце в цьому яскравому калейдоскопі займає солодкий смак пряженого молока. Цей дивовижний молочний продукт надзвичайно корисний для дітей, адже він багатий на кальцій і залізо, а також містить велику кількість вітамінів А та Е, необхідних для повноцінного розвитку дитячого організму. Особливості приготування пряженого молока, рецепт якого неймовірно простий і доступний кожному, сприяють денатурації молочного білка й легшому засвоєнню готового продукту організмом.
Трохи історії
Пряжене молоко — традиційний слов’янський молочний продукт, аналогів якого не знайдеться практично в жодній країні світу. Така унікальність продукту пов'язана з особливостями його приготування. У давні часи молоко наливали в глиняні горщики та довгий час млоїли в руській печі, завдяки чому воно набувало ніжного кремового кольору й специфічного насиченого смаку. Сьогодні пряжене молоко можна побачити в магазинах України, Білорусі, Росії.
Рецепти пряженого молока
Щоб насолодитися ніжним смаком, знайомим із дитинства, придбайте пряжене молоко від ТМ «Рудь». Або скористайтеся одним із безлічі рецептів пряженого молока, адаптованих для приготування в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться лише незбиране коров'яче молоко й трохи зусиль для його приготування. Відсутність руської печі легко компенсувати сучасними кухонними приладами.
Приготувати пряжене молоко можна одним із таких способів:
- в глиняних горщиках в духовці;
- в термосі;
- в каструлі на відкритому вогні;
- в мультиварці.
Пряжене молоко в духовці
Процес томління молока в духовці максимально наближений до приготування пряженого молока в печі. Молоко наливають у глиняні горщики й ставлять у розігріту до 180 °С духовку. Доводять до кипіння й зменшують температуру до 100 °С. Протягом години на поверхні молока утворюється золотава скоринка. Тепер можна прикрити горщики кришками, зменшити температуру нагрівання до 70 °С і залишити молоко ще на 6–7 годин. В результаті ви отримаєте ароматне, світло-коричневе молоко з ніжним карамельним смаком.
Пряжене молоко в термосі
Більш простий варіант — приготування пряженого молока в термосі. При цьому молоко виходить світлішим, але не менш смачним. Візьміть пастеризоване молоко ТМ «Рудь», доведіть до кипіння й залийте в прогрітий окропом термос. Щільно закупорений термос залиште на 5–6 годин або навіть на всю ніч, і ви отримаєте смачний та корисний сніданок.
Як приготувати пряжене молоко вдома на плиті
Найшвидшим, але й найбільш клопітким є приготування пряженого молока в каструлі. Щоб уникнути пригорання, скористайтеся алюмінієвою каструлею. Необхідну кількість молока доведіть до кипіння у відкритій каструлі, зменшіть вогонь до мінімуму і, періодично помішуючи, залиште мліти на 3–4 години. У процесі приготування рекомендується знімати пінку, що утворюється. Коли молоко стане насиченого кремового кольору, продукт готовий.
Пряжене молоко в мультиварці
За наявності мультиварки приготувати пряжене молоко можна, скориставшись спеціальною програмою. У більшості моделей оптимальною програмою служить режим «Тушкування» протягом шести годин із подальшим переходом до режиму «Підігрів» ще на кілька годин.
Пряжене молоко домашнього приготування — не тільки корисний самостійний продукт, але й відмінна основа для ряжанки та кондитерських виробів.