Одяг для прийому
НазадРекомендації для чоловіків
На всі прийоми, що починаються до 20:00, чоловікам можна одягати костюм будьякого неяскравого кольору, якщо тільки ці прийоми не влаштовуються з нагоди національного свята, на честь глави держави або міністра. На прийоми, які влаштовані з тих же приводів, але починаються в 20:00 і пізніше, рекомендується надягати костюм чорного або темного кольору. Піджак повинен бути, як правило, застебнутий на всі ґудзики, окрім нижньої, яка не застібається ніколи. В застебнутому піджаку ходять до знайомих, у ресторан, в кабінет на нараду, на прийом у театр, сидять в президії або виступають з докладом. Розстібнути ґудзики можна під час сніданку, вечері, обіду або сидячи в кріслі. На всі види прийомів рекомендується надягати білу (не трикотажну) сорочку з коміром та з краваткою будького, але неяскравого або чорного кольору. Чорна краватка надягає тільки на знак трауру або, якщо це встановлено, до фірмового одягу. Для строгих костюмів рекомендується надягати черевики темнокоричневого або чорного кольору. Світлокоричневі або коричневі черевики абсолютно не пасують до чорного костюма, чорні ж черевики підходять до коричневого костюма. В літній час до світлого костюма можна надягати кольорове взуття. На прийом не можна надягати сандалі, черевики на товстій підошві, спортивне взуття. Лаковані черевики надягають тільки до смокінга. Колір чоловічих шкарпеток повинен бути темнішим за колір костюма, що створює перехід від кольору костюма до кольору взуття. Темносиній, темносірий, чорний — самі відповідні кольори для шкарпеток. Шкарпетки в смужку або клітину не підходять до вечірнього костюма.
Декілька рекомендацій жінкам
На прийомах і ділових зустрічах їм слід дотримуватися строгих ліній і неяскравих тонів. Якщо прийом починається до 20:00, надягають костюм або платтякостюм. На прийомах з нагоди національного свята прийнято одягати більш нарядні плаття і платтякостюми нормальної довжини. На прийоми і обіди після 20:00 надягають вечірні плаття — більш нарядні і відкриті, з рукавами або без, довжина — по моді. Туфлі на прийоми одягають шкіряні або замшеві, на будьяких зручних підборах, на вечірні прийоми — вечірні туфлі. Рукавички: чим коротший рукав вечірнього плаття, тим довші рукавички. Сумочка: на денні прийоми — шкіряна, на вечірні — невелика з парчі або замші. Колір і густина матеріалу повинні відповідати сезону, а також мотиву, по якому влаштовується прийом. Влітку використовуються більш тонкі і світлі матеріали, взимку — більш темні і щільні. Ще раз підкреслимо, що одяг повинен відповідати часу і обставинам.
Декілька порад для тих, хто йде на прийом
Якщо чоловік сидить закинувши нога на ногу, розмовляючи зі своїм діловим партнером, він повинен стежити за своїми брюками, оскільки неприпустимо, щоб вище за шкарпетку була видна гола нога. Не прийнято розгойдувати ногою, обіймати коліна руками. Непристойно сидіти, розвалившись в кріслі, погойдуватися на стільці, сидіти на самому краю стільця, крісла, дивана. Жінка, сідаючи, не повинна піднімати плаття або пальто. Вона може покласти нога на ногу, сидячи на стільці, але не повинна дозволяти собі цього, сидячи в низькому кріслі або на дивані. У такому разі ноги слід тримати разом, тобто щоб коліна були притиснуті один до одного, відхиляючи їх в одну сторону. Обов’язково слід контролювати свої дії. При покашлюванні треба повернути голову убік і прикрити рот рукою, при різкому кашлі обов’язково прикласти до рота хустинку. Потребу чхнути треба по можливості пригнічувати. Таким чином, підбір костюма, колірна естетика всього одягу (сорочки, краватки, туфель, носової хустки), уміння «сидіти» в костюмі — все це вимагає від бізнесмена найсерйознішого відношення, навіть такі дрібні речі, як користування одеколоном і духами. Треба пам’ятати французьке прислів’я: «Хто пахне занадто добре — той пахне погано».