Поради до Великого посту
НазадСвятий Великий Піст, який також називають Чотиридесятниця, — це одна з найдавніших і найбільш духовних практик християнської релігії. Історія Великого Посту давня і багата традиціями. Вона сягає апостольських часів. Передпасхальний піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він суворий і найважливіший в житті Церкви і кожного християнина.
«Тому, що ми не постили, нас було вигнано з раю. Отже дотримуймо піст, щоб повернутися туди» (Св. Василій Великий. Про піст І). Великий Піст має особливе значення для нашого духовного життя. Може, сьогодні з різних причин ми не в силі так суворо постити, як постили колись наші пращури, але у нас є святий обов’язок виконання духовного посту — це є духовне очищення і боротьба з нашими шкідливими звичками, обов’язок молитви, дотримування християнських чеснот та здійснення добрих справ. Саме духовне обновлення є найважливішою ціллю Святого Великого Посту.
Час Великого Посту для кожного — це час духовної боротьби, в якій беруть участь душа й тіло. Без тілесного посту нема й духовного посту: «Наскільки відмовиш тілу, — каже Св. Василій Великий, — настільки й додаш своїй душі блиску духовного здоров’я».
Саме тому, очистивши душу в молитвах та добрих справах, усі мають пам’ятати про життєві обмеження, в тому числі це стосується і їжі. Вона має бути пісною (без м’яса, молока, тваринних жирів). Сприяє дотриманню всіх канонів Великого Посту вживання заморожених овочів та овочевих сумішей від «Шеф-Кухаря» ТМ «Рудь».
Важливо постити розумно — вживати білкову їжу: квасолю, горошок у комбінації з іншими пісними продуктами. Наприклад, суміш для жарки «Преміум» та «Мексиканка» ідеально збалансовані і мають необхідну кількість білкових компонентів для нормальної життєдіяльності організму без вживання м’ясних продуктів. Для бажаючих виключно овочевих гарнірів «Шеф-Кухар» приготував «Царський салат» та суміш «Весняну» семикомпонентну.
До речі, за даними Споживацької панелі домогосподарств в Україні, яку проводить компанія GfK Ukraine, 2009 року Великого Посту дотримувалося 23% всіх домогосподарств.
У західному регіоні частка тих, хто дотримується Великого Посту, є найбільшою — кожне друге домогосподарство постилося в 2009. У східному регіоні цей показник є найменшим (13% домогосподарств).
У Києві постилися 2009 року 19% домогосподарств, в Дніпропетровську — 10%, в Одесі — 12%, у Львові — 50%.
Частка домогосподарств, які дотримуються Великого Посту, в сільській місцевості є вдвічі більшою порівняно до частки таких сімей серед мешканців великих міст (з населенням понад 500 тис.).
Різниця між часткою жінок та чоловіків, які постили, є незначною. Слід зазначити, що вік суттєво впливає на частку тих, хто дотримується Великого посту: серед людей до 30 років таких 19%, більше 60 років — 27%.
«Шеф-Кухар» від ТМ «Рудь» бажає усім легкого посту, душевного та фізичного оновлення.